Anahi & Kendall
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Anahi & Kendall


 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Citate filme & carti

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
Stresulet.
Mrs Reus.
Mrs Reus.



Numarul mesajelor : 132631
Varsta : 29
Localizare : Daegu, South Korea
Data de inscriere : 02/08/2010

Citate filme & carti  Empty
MesajSubiect: Citate filme & carti    Citate filme & carti  Icon_minitimeVin 2 Sept - 17:41

Levin: Muncesc, urmăresc un ţel, dar am uitat că totul se va sfârşi, că totul duce spre moarte. ( Anna Karenina)
Sus In jos
Stresulet.
Mrs Reus.
Mrs Reus.



Numarul mesajelor : 132631
Varsta : 29
Localizare : Daegu, South Korea
Data de inscriere : 02/08/2010

Citate filme & carti  Empty
MesajSubiect: Re: Citate filme & carti    Citate filme & carti  Icon_minitimeVin 2 Sept - 17:42

Quasimodo: Mă întrebi de ce te-am salvat. Un strop de apă şi un pic de milă, iată ce n-aş putea plăti de mi-aş da toată viaţa. Dumneata l-ai uitat pe ticălosul acela, dar el şi-a amintit.
replică din romanul Notre-Dame de Paris de Victor Hugo
Sus In jos
Stresulet.
Mrs Reus.
Mrs Reus.



Numarul mesajelor : 132631
Varsta : 29
Localizare : Daegu, South Korea
Data de inscriere : 02/08/2010

Citate filme & carti  Empty
MesajSubiect: Re: Citate filme & carti    Citate filme & carti  Icon_minitimeVin 2 Sept - 17:43

Lorelei: Nathan, cum pot trăi oamenii fără dragoste?
Nathan: Mă-ntreb şi eu, doamnă Luli, răspunse Nathan, umplându-şi din nou pipa. Se vede că de asta-s aşa de mulţi fumători.
replici din romanul Lorelei de Ionel Teodoreanu
Sus In jos
Stresulet.
Mrs Reus.
Mrs Reus.



Numarul mesajelor : 132631
Varsta : 29
Localizare : Daegu, South Korea
Data de inscriere : 02/08/2010

Citate filme & carti  Empty
MesajSubiect: Re: Citate filme & carti    Citate filme & carti  Icon_minitimeVin 2 Sept - 17:44

Rhett Butler: Oare apele oceanului vor putea spăla vreodată sângele de pe mâna mea?
replică din romanul Pe aripile vântului de Margaret Mitchell
Sus In jos
Stresulet.
Mrs Reus.
Mrs Reus.



Numarul mesajelor : 132631
Varsta : 29
Localizare : Daegu, South Korea
Data de inscriere : 02/08/2010

Citate filme & carti  Empty
MesajSubiect: Re: Citate filme & carti    Citate filme & carti  Icon_minitimeVin 2 Sept - 17:44

Robert Langdon: Sunt prizonier într-un tablou de Salvador Dali.
replică din romanul Codul lui Da Vinci de Dan Brown
Sus In jos
Stresulet.
Mrs Reus.
Mrs Reus.



Numarul mesajelor : 132631
Varsta : 29
Localizare : Daegu, South Korea
Data de inscriere : 02/08/2010

Citate filme & carti  Empty
MesajSubiect: Re: Citate filme & carti    Citate filme & carti  Icon_minitimeVin 2 Sept - 17:47

Totul în viaţă este numai semne. Universul este creat într-o singură limbă pe care toată lumea o înţelege, dar acum a uitat-o.
Paulo Coelho în Alchimistul
Sus In jos
Stresulet.
Mrs Reus.
Mrs Reus.



Numarul mesajelor : 132631
Varsta : 29
Localizare : Daegu, South Korea
Data de inscriere : 02/08/2010

Citate filme & carti  Empty
MesajSubiect: Re: Citate filme & carti    Citate filme & carti  Icon_minitimeVin 2 Sept - 17:47

În faţa unui psihiatru oamenii vorbesc mai deschis decât în faţa unui preot, deoarece medicul nu poate ameninţa cu infernul.
Paulo Coelho în Veronika se hotărăşte să moară
Sus In jos
Stresulet.
Mrs Reus.
Mrs Reus.



Numarul mesajelor : 132631
Varsta : 29
Localizare : Daegu, South Korea
Data de inscriere : 02/08/2010

Citate filme & carti  Empty
MesajSubiect: Re: Citate filme & carti    Citate filme & carti  Icon_minitimeVin 2 Sept - 17:48

Ştiu că Dumnezeu m-a aşezat în focul suferinţelor. Am acceptat loviturile de ciocan pe care mi le-a dat viaţa şi uneori mă simt la fel de rece şi nesimţitor ca apa care provoacă suferinţă oţelului. Dar nu cer dacât un lucru: "Dumnezeule, nu mă lăsa până ce nu voi fi reuşit să iau forma pe care o aştepţi de la mine. Încearcă cum crezi că e mai bine, câtă vreme ai să doreşti, dar nu mă arunca în grămada de fier vechi a sufletelor."
Paulo Coelho în Vrăjitoarea din Portobello
Sus In jos
Stresulet.
Mrs Reus.
Mrs Reus.



Numarul mesajelor : 132631
Varsta : 29
Localizare : Daegu, South Korea
Data de inscriere : 02/08/2010

Citate filme & carti  Empty
MesajSubiect: Re: Citate filme & carti    Citate filme & carti  Icon_minitimeVin 2 Sept - 17:49

Războinicul ştie că bătăliile pe care le-a dat în trecut au sfârşit întotdeauna prin a-l învăţa câte ceva. Dar învăţămintele acestea l-au făcut pe războinic să sufere mai mult decât ar fi fost necesar. Nu doar o dată şi-a pierdut timpul luptând pentru o minciună. Şi a suferit pentru persoane care nu erau la înălţimea dragostei lui.

Paulo Coelho în Manualul războinicului luminii
Sus In jos
Stresulet.
Mrs Reus.
Mrs Reus.



Numarul mesajelor : 132631
Varsta : 29
Localizare : Daegu, South Korea
Data de inscriere : 02/08/2010

Citate filme & carti  Empty
MesajSubiect: Re: Citate filme & carti    Citate filme & carti  Icon_minitimeVin 2 Sept - 17:50

Dragostea poate fi o experienţă mai înspăimântătoare decât aceea de a te afla faţă în faţă cu un arcaş care ţinteşte spre inima ta. Dacă săgeata îşi nimereşte ţinta, eşti mort şi de restul are grijă Dumnezeu. Dacă te loveşte dragostea, trebuie să-ţi asumi singur consecinţele.

Paulo Coelho în Al Cincilea Munte
Sus In jos
Continut sponsorizat





Citate filme & carti  Empty
MesajSubiect: Re: Citate filme & carti    Citate filme & carti  Icon_minitime

Sus In jos
 
Citate filme & carti
Sus 
Pagina 1 din 10Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Citate celebre

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anahi & Kendall  :: Para nosotros-
Mergi direct la: